lipiec-sierpień 2021

Maryja Wniebowzięta

„To Ty, Boża Rodzicielko, ze względu na najwyższą godność Bożego macierzyństwa, poprzedziłaś nas, Kościół święty, w drodze do Boga. Pragniemy pójść Twoimi śladami. Jeszcze jesteśmy w drodze, pielgrzymi Chrystusowi, lecz już serca nasze radują się nadzieją życia wiecznego”. Słowa te z rozważania „Z Maryją przy Jezusie” wprowadzają Czytelnika czwartego numeru „Zeszytów Maryjnych” w głębię tajemnicy Wniebowzięcia Maryi. Danuta Mastalska przestawia kontekst teologiczny uroczystości Wniebowzięcia oraz ukazuje znaczenie orędownictwa Maryi w niebie za grzeszną ludzkością. W nauczaniu papieża Franciszka Czytelnik znajdzie niosące pocieszenie słowa: „To, że jedna z nas mieszka w niebie ze swoim ciałem, daje nam nadzieję – rozumiemy, że jesteśmy cenni, przeznaczeni, by zmartwychwstać”. Modlitwy bieżącego numeru do Maryi Wniebowziętej są pełnymi wiary wezwaniami o łaskę wiecznej szczęśliwości, dobre życie, nawrócenie grzeszników i szczęśliwą śmierć.

Czytelników, którzy chętnie duchowo pielgrzymują do polskich sanktuariów maryjnych, Maria Nowakowska zaprasza do Jasienia, gdzie króluje Bieszczadzka Madonna. Odpust w Jasieniu odbywa się w pierwszą niedzielę lipca oraz 15 sierpnia na Wniebowzięcie NMP.

Autorzy „Zeszytów Maryjnych” prowadzą Czytelnika maryjnymi drogami pobożności, by bycie chrześcijaninem każdego dnia przynosiło Bożą radość i stawało się owocne w życiu wiarą, w rodzinie i czasami w bolesnej codzienności.  

Zachęcamy do stałej prenumeraty naszego dwumiesięcznika, by w szkole Maryi, ukochanej Matki i Orędowniczki naszej, stawać się doskonałym uczniem Chrystusa.  

W bieżącym numerze przeczytasz

Kontakt

Telefon: (48) 63 270 77 20
Email: mater@marianie.pl 
WWW: http://maryja.pl/

nr konta:
Bank Pocztowy S.A. o/Konin
85 1320 1449 2762 9475 2000 0001

 

      

      logo 777bialeeee

Dane adresowe

Centrum Formacji Maryjnej
„Salvatoris Mater”
ul. Klasztorna 4
62-563 Licheń Stary