24-26 marca

 

Pielgrzymka drogą wiary

Rekolekcje dla przewodników i organizatorów pielgrzymek

Przed nami kolejny sezon pielgrzymkowy, dlatego zapraszam do udziału w naszych dorocznych rekolekcjach formacyjnych dla organizatorów i przewodników pielgrzymek autokarowych.

Zorganizować pielgrzymkę oznacza pomóc ludziom wyruszyć w drogę, aby doświadczyli działania Bożej łaski w miejscu świętym. To ważna służba i bardzo odpowiedzialna. Jeśli komuś pomożemy przybliżyć się do Boga, to czynimy dla tego człowieka najwięcej, co tylko z naszej strony jest możliwe.
Przygotowanie pielgrzymki to przede wszystkim duchowe przygotowanie organizatora i przewodnika. Sprawy organizacyjne nie mogą zasłonić spraw ducha, czyli wewnętrznego umocnienia się w wierze, by jak najlepiej służyć ludziom. Umacniając naszą miłość Boga, stajemy się bardziej otwarci na potrzeby ludzi i bardziej ich kochamy. A tylko ten, kto kocha ludzi, dobrze im służy i najskuteczniej prowadzi do Boga.

Zapraszamy zarówno organizatorów pielgrzymek, jak również te osoby, które im w tym pomagają albo chciałyby pomagać. Mogą też uczestniczyć inne osoby z grona znajomych, które chcą trochę czasu spędzić w sanktuarium przy Matce Bożej, tu się pomodlić i wyciszyć.

W programie rekolekcji będzie czas na konferencje duchowe, Mszę św., nabożeństwa, osobistą modlitwę, zwiedzanie mniej znanych miejsc sanktuarium, a także omówienie spraw praktycznych, dotyczących prowadzenia pielgrzymki (dzielenie się doświadczeniami przez uczestników). Przedstawię także najbliższe plany wydarzeń w sanktuarium.

 

 

6-8 października

 

Wolność i pokora

Rekolekcje maryjne dla środowisk trzeźwościowych

Każdy dzień, godzina, minuta, każdy krok w trzeźwości to nieustanny trud uczenia się życia w wolności i pokorze – wolności od… i pokorze miłości do… Najlepszą Nauczycielką życia cnotą pokory i umiejętności przyjmowania daru wolności jest Maryja.

Zapraszamy do szkoły Maryi wszystkich dotkniętych tragedią uzależnienia. Stając się Jej uczniem, odnajdziesz najprostszą drogę do wolności – wolności w Chrystusie i dla Chrystusa. Nie ma trzeźwienia bez pokory i życia w trzeźwości bez bycia wolnym.

Maryja, najukochańsza Matka, umie dostrzec dobro w każdym człowieku, pozwól, by i Ciebie pokochała tą miłością, która daje siłę do pięknego życia w trzeźwości.

       

Kontakt

Telefon: (48) 63 270 77 20
Email: mater@marianie.pl 
WWW: http://maryja.pl/

nr konta:
Bank Pocztowy S.A. o/Konin
85 1320 1449 2762 9475 2000 0001

      

       logo 777bialeeee

 

 

               Polityka prywatności

Dane adresowe

Centrum Formacji Maryjnej
„Salvatoris Mater”
ul. Klasztorna 4
62-563 Licheń Stary