październik-grudzień 2017

MP 4 2017    Każdy człowiek został powołany przez Boga nie tylko do życia, lecz także do życia w pokoju. Stąd stała tęsknota ludzkiego serca za pokojem. Jak mamy o niego zabiegać?
    Przede wszystkim powinniśmy dbać o pokój w naszym sercu, to znaczy o życie w łasce uświęcającej. Tylko wtedy możemy cieszyć się pokojem sumienia, zaś duchowa harmonia będzie dla nas źródłem radości i szczęścia. Każdy grzech niszczy to wszystko, bo niszczy w nas życie Boże, rodzi bolesny niepokój i lęk. Czuwajmy zatem, aby zawsze trwać w przyjaźni z Bogiem, a z każdego grzesznego upadku podnośmy się szybko i powierzajmy Bożemu miłosierdziu.
    Iść drogą pokoju oznacza też utrzymywać dobre relacje z innymi. Dbajmy o to, aby pielęgnować w sobie miłość do bliźnich. Okazujmy im życzliwość, dobroć, uprzejmość. Bądźmy gotowi przebaczać. Módlmy się za wszystkich. Kto żyje w pokoju z bliźnim, ten jest bezpieczny i może liczyć na pomoc w potrzebie. Nie żałujmy czasu, aby podtrzymywać i umacniać dobre i przyjacielskie relacje z ludźmi, których Bóg stawia na drodze naszego życia.
    Kto ceni swoje życie, ten będzie o nie dbał także u innych. Stąd też umiejmy troszczyć się o drugiego człowieka, nie tylko broniąc jego życia fizycznego, gdy jest zagrożone, ale też dbając o jego życie duchowe, zwłaszcza, jeśli znajdzie się w niebezpieczeństwie utraty zbawienia, czyli życia wiecznego z Bogiem.
    Naszą miłością i troską mamy też ogarniać ludzi, którzy cierpią w czyśćcu. Potrzebują naszej modlitwy, bo choć ich życie wieczne jest ocalone, to jednak bardzo cierpią z powodu braku pełni pokoju i szczęścia. Naszą modlitwą i pokutą przybliżamy im chwilę, w której całkowicie ogarnie ich pokój wieczny.
   Ogarniajmy modlitwą różańcową cały świat, aby cieszył się pokojem. Powierzajmy Bożemu miłosierdziu tych, którzy noszą w sercach złe i wrogie zamiary wobec innych ludzi, aby doświadczyli łaski nawrócenia.
   Życzymy Wam, Drodzy Czytelnicy, aby kolejny numer naszej „Matki Pokoju” zachęcił Was do ufnego i wytrwałego kroczenia drogami pokoju.

Spis treści

MP 4 2017 spis

Kontakt

Telefon: (48) 63 270 77 20
Email: mater@marianie.pl 
WWW: http://maryja.pl/

nr konta:
Bank Pocztowy S.A. o/Konin
85 1320 1449 2762 9475 2000 0001

 

      

      logo 777bialeeee

Dane adresowe

Centrum Formacji Maryjnej
„Salvatoris Mater”
ul. Klasztorna 4
62-563 Licheń Stary