wrzesień-październik 2017

Z Matką Bożą Bolesną przy krzyżu Chrystusa

ZM 5 2017

   W najnowszym numerze Zeszytów kontemplujemy oblicze Matki Bożej Bolesnej. Wrześniowe święto Maryi wprowadza nas w tajemnicę Tej, której serce przeszyło siedem mieczy boleści. Bolesna Matka uczy nas, by na Jej wzór poddawać się Bożemu prowadzeniu i mężnie znosić trudne chwile życia. Uczy nas stać przy krzyżu Chrystusa, co oznacza trwanie przy ludziach cierpiących, aby być dla nich znakiem Bożej miłości. To jest najdoskonalsza droga świętości chrześcijanina, by miłości nie zatrzymywać dla siebie, ale promieniować nią na innych i być z innymi, pomagać potrzebującym i wszystkim, których spotykamy na drodze życia. Aby to trwanie było wierne i owocne, nie można ustawać w modlitwie. W bieżącym numerze Zeszytów nasi Czytelnicy znajdą te modlitwy, w których zawarta jest prośba o wytrwanie w drodze, o wsparcie w cierpieniu oraz piękna Litania zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej.
   Życie przynosi trudne, bolesne doświadczenia, czasem przemienia się w zburzone falami morze, ale ci, którzy pozostają z Maryją w drodze i od Niej uczą się nieustannego trwania przy Jezusie, przetrwają życiowe burze. Dlatego warto, do czego zachęcają autorzy tego numeru, odpowiedzieć sobie na pytanie: czy nieustannie wpatrujesz się w Chrystusa? Gdzie jest serce twoje? Co bądź kto stoi w centrum twojego życia?
   Wrzesień i październik to szczególne miesiące, by z różańcem w ręku kontemplować święte życie Maryi, Matki Bolesnej, i w jego świetle spojrzeć na drogę własnego życia, czy zmierzamy nią ku dobremu celowi – pełni świętości w niebie.
   Niech Matka Boża Łaskawa z pierańskiej świątyni, do której pielgrzymujemy w najnowszym numerze Zeszytów, wspiera nasze wysiłki w dążeniu do coraz lepszego życia, w przemianie naszych serc i odważnym trwaniu przy krzyżu Chrystusa.


   Zapraszamy do owocnej lektury „Zeszytów Maryjnych”

 

Spis treści

ZM 5 2017 spis

Kontakt

Telefon: (48) 63 270 77 20
Email: mater@marianie.pl 
WWW: http://maryja.pl/

nr konta:
Bank Pocztowy S.A. o/Konin
85 1320 1449 2762 9475 2000 0001

 

      

      logo 777bialeeee

Dane adresowe

Centrum Formacji Maryjnej
„Salvatoris Mater”
ul. Klasztorna 4
62-563 Licheń Stary