lipiec-wrzesień 2017

Drodzy Czytelnicy!

   Sprawa pokoju nie jest jedynie zadaniem dla polityków, lecz dla nas wszystkich. Nie wystarczą wzmocnione kontrole, zwiększone siły policyjne i wywiadowcze, nie pomogą zabiegi dyplomatyczne. Pokój między ludźmi jest darem Bożym i o ten dar należy prosić. Stąd też najważniejszym sposobem troski o pokój jest modlitwa, którą trzeba obejmować tych, którzy noszą w sercach nienawiść do ludzi. To właśnie ona jest przyczyną rozpoczęcia wojny czy zorganizowania ataku terrorystycznego. Często ludzką nienawiścią posługują się ci, którzy próbują realizować jakieś swoje plany polityczne.
   Dzisiaj szczególnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa całego świata jest Korea Północna i jej dążenia do zdobycia takiej broni, którą mogłaby szantażować sąsiednie kraje, a nawet zaatakować te odległe, jak np. Stany Zjednoczone.
   Czas wakacji sprzyja refleksji nad własnym życiem. Najczęściej myślimy o tym, gdzie wypocząć, jak zregenerować nasz organizm, po prostu – przyjemnie spędzić czas. Jednak wakacyjny czas przyniesie nam uspokojenie tylko wtedy, kiedy zdecydujemy się także zająć swoim życiem duchowym. Potrzeba nam duchowego odpoczynku! Warto zatem szukać takich miejsc, gdzie można duchowo się umocnić, może odnaleźć utracony pokój, nabrać sił do nawiązania zerwanych relacji z ludźmi. Na pewno do takich miejsc należą sanktuaria maryjne. Atmosfera ciszy sprzyja skupieniu nad tym, co najważniejsze – na naszej relacji z Bogiem. Spotkanie z Jego miłością na pewno wniesie do naszego serca pokój i radość. W promieniach Jego miłości odnajdziemy też prawdę o sobie, że jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga, że wszyscy ludzie na ziemi są naszymi braćmi, i siostrami, o których mamy się troszczyć, modląc o pokój.
   Polecajmy świat opiece Maryi, Matki i Królowej Pokoju i prośmy Ją, aby błagała Boga o dar pokoju dla wszystkich.

ks. Janusz Kumala MIC
Dyrektor Centrum Formacji Maryjnej

 

Spis treści

Kontakt

Telefon: (48) 63 270 77 20
Email: mater@marianie.pl 
WWW: http://maryja.pl/

nr konta:
Bank Pocztowy S.A. o/Konin
85 1320 1449 2762 9475 2000 0001

 

      

      logo 777bialeeee

Dane adresowe

Centrum Formacji Maryjnej
„Salvatoris Mater”
ul. Klasztorna 4
62-563 Licheń Stary