6-8 maja

Posłani w pokoju z Chrystusem

Maryjne rekolekcje eucharystyczne

 Pokój jest Bożym darem. Otrzymujemy go w czasie Eucharystii, bo Pokojem jest Jezus Chrystus. Rekolekcje pomogą odpowiedzieć na tęsknotę za pokojem serca, za pokojem w rodzinie i na świecie. Odkryjemy też powołanie, aby być apostołami pokoju. Każdy uczestnik Eucharystii jest bowiem posłańcem pokoju.

 

3-5 czerwca

Ikona Zwiastowania

 

Maryjne rekolekcje biblijne (Lectio divina)

W Zwiastowaniu spotykamy Maryję, Umiłowaną przez Boga i zaproszoną przez Niego, aby wypełnić misję macierzyństwa Bożego. Rekolekcje wprowadzą nas w tajemnicę Bożej miłości i pomogą odkryć, że jesteśmy przez Boga chciani i kochani od zawsze i na zawsze. W świetle przykładu Maryi odkryjemy piękno naszego życiowego powołania i radość z jego realizacji.

 

rek 610-12 czerwca

Być dla innych jak Maryja

Rekolekcje o budowaniu relacji z ludźmi

Jedną z najtrudniejszych rzeczy w życiu jest umiejętność tworzenia dobrych, przyjaznych relacji z ludźmi – nieraz nawet w najbliższej rodzinie. Zapraszamy na rekolekcje maryjne wszystkich, którzy pragną uczyć się od Maryi Jej sposobu odniesienia do ludzi. Którzy chcą zaczerpnąć z Jej łagodności, wyrozumiałości i roztropności w patrzeniu na każdego człowieka. Którzy chcą uczyć się od Niej, że najbardziej wtedy kochamy innych i cieszymy się dobrymi wzajemnymi relacjami, gdy prowadzimy ich do Jezusa – źródła wszelkiego dobra. Zapraszamy

 

8-10 lipca

Jak żyć w pokoju ze wszystkimi?

Rekolekcje maryjne

Czy w świecie pełnym zawiści, wrogości, braku życzliwości jest możliwe, by żyć w pokoju ze wszystkimi, nie tylko w rodzinie, lecz i w sąsiedztwie, miejscu pracy czy globalnie - w wymiarze społecznym, narodowym i światowym. Co zmienić w sobie i wokół siebie, by stało się to możliwe? Odpowiedź uczestnicy rekolekcji znajdą w osobie Maryi, w Jej cnotach. Zapraszamy wszystkich dążących do budowania pokoju w swoim życiu i wokół siebie.     

 

22-24 lipca

Jakże się to stanie? (Łk 1,34)

Rekolekcje maryjne o rozpoznawaniu woli Bożej i podejmowaniu decyzji

 Jakże się to stanie? – pytaniem tym Maryja zachęca nas do poszukiwania prawdy, by bez lęku, w duchu pokory, u Boga szukać odpowiedzi na nękające nas wątpliwości. Wskazuje nam na Jezusa – Drogę, Prawdę i Życie. W Nim odnajdziemy spełnienie. Jeżeli Twoimi myślami targają wątpliwości, w sercu czujesz niepokój, a na usta cisną się pytania: Jak? Dlaczego? Zapraszamy Cię na nasze rekolekcje, gdzie pod przewodnictwem Maryi podążysz drogami Bożej Prawdy i usłyszysz głos Boga w swoim sumieniu.

 

19-21 sierpnia

Otuleni Bożą miłością

Rekolekcje w Szkole Niepokalanego Poczęcia

Zostaliśmy wybrani i umiłowani przez Boga. Każdego dnia otula nas swoją miłością. Uczmy się od Maryi odpowiadać na tę Bożą miłość pokornym fiat. Zapraszamy Cię na nasze rekolekcje, byś poczuł, jak wielką miłością darzy Cię Bóg i nauczył się, na wzór Maryi, dostrzegać tę miłość w każdej sekundzie swojego życia. 

 

23-25 września

Modlitwa z Maryją

Z Maryją uczymy się modlić

Czasem mówimy, że nie umiemy się modlić, że modlitwa sprawia nam trudność, że nie mamy na nią czasu… A przecież modlitwa ma być oddechem życia. Bez niej umieramy.
Rekolekcje wprowadzą nas w życie modlitwy Maryi. Od Niej będziemy się uczyć dobrej i skutecznej modlitwy.

Kontakt

Telefon: (48) 63 270 77 20
Email: mater@marianie.pl 
WWW: http://maryja.pl/

nr konta:
Bank Pocztowy S.A. o/Konin
85 1320 1449 2762 9475 2000 0001

      

       logo 777bialeeee

 

 

               Polityka prywatności

Dane adresowe

Centrum Formacji Maryjnej
„Salvatoris Mater”
ul. Klasztorna 4
62-563 Licheń Stary