12-14 maja

Piękno świątyni serca

Rekolekcje maryjne ze św. Stanisławem Papczyńskim

O chrześcijaninie! Ty, który codziennie myjesz twarz, codziennie oczyszczasz ubranie, codziennie zamiatasz dom, dlaczego nie czynisz codziennie tego samego ze świątynią Boga, którą ty jesteś? Zwróć więc uwagę na myśli całego dnia; rozważ, co powiedziałeś, a jeszcze pilniej, co zrobiłeś. Czy nie pominąłeś jakiegoś dobra, lub też nie dopuściłeś się zła? Owszem, badaj samą intencję, jaką się kierowałeś w swoich uczynkach, a ponadto zwróć uwagę na to, czy czegoś dobrego nie można było lepiej wykonywać?

Zapraszamy na spotkanie ze św. o. Stanisławem Papczyńskim, by odpowiedzieć sobie na postawione przez niego pytanie: Jak dbam o piękno mojego serca, które jest świątynią, gdzie „Bóg jako na swym ołtarzu powinien być umieszczony”. Zachęcamy, by duchowo czerpać z tej wielkiej spuścizny, którą pozostawił Kościołowi sługa Niepokalanej i orędownik Bożego Miłosierdzia, Założyciel Zgromadzenia Księży Marianów.   

 

rek 6

23-25 czerwca

Być dla innych jak Maryja

Rekolekcje o budowaniu relacji z ludźmi

Jedną z najtrudniejszych rzeczy w życiu jest umiejętność tworzenia dobrych, przyjaznych relacji z ludźmi – nieraz nawet w najbliższej rodzinie. Zapraszamy na rekolekcje maryjne wszystkich, którzy pragną uczyć się od Maryi Jej sposobu odniesienia do ludzi. Którzy chcą zaczerpnąć z Jej łagodności, wyrozumiałości i roztropności w patrzeniu na każdego człowieka. Którzy chcą uczyć się od Niej, że najbardziej wtedy kochamy innych i cieszymy się dobrymi wzajemnymi relacjami, gdy prowadzimy ich do Jezusa – źródła wszelkiego dobra. Zapraszamy

 

21-23 lipca

Jakże się to stanie? (Łk 1,34)

Rekolekcje maryjne o rozpoznawaniu woli Bożej i podejmowaniu decyzji

 Jakże się to stanie? – pytaniem tym Maryja zachęca nas do poszukiwania prawdy, by bez lęku, w duchu pokory, u Boga szukać odpowiedzi na nękające nas wątpliwości. Wskazuje nam na Jezusa – Drogę, Prawdę i Życie. W Nim odnajdziemy spełnienie. Jeżeli Twoimi myślami targają wątpliwości, w sercu czujesz niepokój, a na usta cisną się pytania: Jak? Dlaczego? Zapraszamy Cię na nasze rekolekcje, gdzie pod przewodnictwem Maryi podążysz drogami Bożej Prawdy i usłyszysz głos Boga w swoim sumieniu.

 

18-20 sierpnia

Otuleni Bożą miłością

Rekolekcje w Szkole Niepokalanego Poczęcia

Zostaliśmy wybrani i umiłowani przez Boga. Każdego dnia otula nas swoją miłością. Uczmy się od Maryi odpowiadać na tę Bożą miłość pokornym fiat. Zapraszamy Cię na nasze rekolekcje, byś poczuł, jak wielką miłością darzy Cię Bóg i nauczył się, na wzór Maryi, dostrzegać tę miłość w każdej sekundzie swojego życia. 

 

22-24 września

Maryja – Patronka ludzkich kryzysów

Rekolekcje maryjne dla przeżywających życiowe trudności

 

Życie ludzkie naznaczone jest cierpieniem, większymi czy mniejszymi kryzysami. Trudno czasem udźwignąć przygniatający nas ciężar. Potrzebujemy wtedy mocnego wsparcia. Warto go szukać u Maryi i z Nią przeżywać trudne dni. Ona także doświadczała cierpienia, trudnych wyzwań, niedogodności połogu, konieczności ucieczki z Dziecięciem przed oprawcą, patrzyła na mękę i śmierć Syna... We wszystkich tych okolicznościach okazywała się Panną mężną i chce dzielić się z nami swym sposobem niepoddawania się w kryzysach, których doświadczamy. Dopomogą nam w tym rekolekcje maryjne.

Zapraszamy. Jeżeli potrzebujesz przewodnika po scieżkach życia, w gąszczu różnych trudnych doświadczeń i kryzysów, to powierz się Maryi, Ona poprowadzi cię najbezpieczniejszą drogą - Drogą, którą jest Jej Syn. 

Kontakt

Telefon: (48) 63 270 77 20
Email: mater@marianie.pl 
WWW: http://maryja.pl/

nr konta:
Bank Pocztowy S.A. o/Konin
85 1320 1449 2762 9475 2000 0001

      

       logo 777bialeeee

 

 

               Polityka prywatności

Dane adresowe

Centrum Formacji Maryjnej
„Salvatoris Mater”
ul. Klasztorna 4
62-563 Licheń Stary