27-29 września

Z Maryją jesteśmy w Kościele

Rekolekcje różańcowe

Modlitwa różańcowa jest szkołą życia w Kościele. Przez chrzest należymy do niego. Ważne, aby nasza obecność była źródłem naszego szczęścia i prowadziła do nieba. Różaniec uczy kochać Kościół i uczestniczyć w jego życiu. To nasza odpowiedzialność.

Przykładem pięknej obecności w Kościele jest dla nas Maryja, Matka i Córka Kościoła, nasza Siostra. W czasie rekolekcji będzie nas prowadziła drogą coraz większego umiłowania Kościoła.

W czasie rekolekcji odkryjemy tajemnicę „licheńskiego różańca”.

Rekolekcje maryjne to cykl konferencji duchowych, czas na liturgię Mszy Świętej, na modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu oraz chwile wytchnienia pośród zieleni licheńskiego sanktuarium. Będzie możliwość rozmowy z rekolekcjonistą.

 

4-6 października

Szkoła Zelatorów Żywego Różańca

Rekolekcje różańcowe dla osób odpowiedzialnych za wspólnoty Żywego Różańca w parafiach

Różaniec jest ulubioną modlitwą milionów katolików. Wielu z nich należy do parafialnych wspólnot Żywego Różańca, a opiekują się nimi zelatorzy. To właśnie do nich przede wszystkim skierowane są rekolekcje, choć chętnie zapraszamy i członków wspólnot. Cykl katechez, wspólna modlitwa różańcowa, Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu będą umocnieniem i pogłębieniem duchowości maryjnej w oparciu o tajemnice różańcowe. Dzielenie się doświadczeniem z prowadzenia grup zainspiruje do nowych sposobów działania, które ubogacą opiekę nad różańcowymi wspólnotami.

Zachęcamy, byście wsłuchali się w apel św. Jana Pawła II i przyjęli zaproszenie do udziału w rekolekcjach:

Różaniec – skarb, który trzeba odkryć. Modlitwa tak łatwa, a jednocześnie tak bogata, naprawdę zasługuje, by wspólnota chrześcijańska ponownie ją odkryła. Weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca, odkrywając ją na nowo w świetle Pisma Świętego, w harmonii z liturgią, w kontekście codziennego życia. Oby ten mój apel nie popadł w zapomnienie niewysłuchany! (św. Jan Paweł II, List apostolski o różańcu świętym, 16 X 2002 r.)

 

 ZAPRASZAMY

 Kontakt

Telefon: (48) 63 270 77 20
Email: mater@marianie.pl 
WWW: http://maryja.pl/

nr konta:
Bank Pocztowy S.A. o/Konin
85 1320 1449 2762 9475 2000 0001

      

       logo 777bialeeee

 

 

               Polityka prywatności

Dane adresowe

Centrum Formacji Maryjnej
„Salvatoris Mater”
ul. Klasztorna 4
62-563 Licheń Stary